Záchrana památek historického významu na Královéhradecku

V období od 1. června 2010 do 30. listopadu 2011 realizoval Komitét pro udržování památek z války roku 1866 mikroprojekt Euroregionu Glacensis "Záchrana památek historického významu na Královéhradecku" pod číslem CZ.3.22/3.3.02/10.01831.
Projekt spočíval zejména v celkové rekonstrukci souboru 19 pomníků, které se nacházejí na trasách naučných stezek po severní části bojiště u Hradce Králové, na katastrech obcí Máslojedy, Hoříněves a Čistěves.
Další významnou částí projektu byla popularizace bojišť z roku 1866 v České republice a v Poslku prostřednictvím 20 informačních panelů výstavy VIA BELLI 1866  (v českém a polském jazyce), která byla již prezentována na více než 10 místech.
Z projektu byla rovněž realizována propragace jeho aktivit - vydávání informačních materiálů (v českém i polském jazyce) o opravených památkách, naučných stezkách, kulturních akcích atd.

Podrobnější informace o mikroprojektu "Záchrana památek historického významu na Královéhradecku" pod číslem CZ.3.22/3.3.02/10.01831 naleznete ZDE.
 

Záchrana památek historického významu na Královéhradecku

 

Projekt „Historické rekonstrukce – společný turistiský produkt v česko− polském příhraničí“

Podrobnosti o tomto projektu se dozvíte zde.
 

Projekt „Kladské pomezí v zrcadle dějin“

Podrobnosti o tomto projektu se dozvíte zde.
 

Projekt „Oživení historických památek v česko−polském pohraničí“

Podrobnosti o tomto projektu se dozvíte zde.
 

  • VITA ENIM MORTUORUM IN MEMORIA EST POSITA VIVORUM